Вирішимо задачу за допомогою систем рівнянь:Нехай х км/год - швидкість човна, а у км/год - швидкість течії річки. Тоді швидкість за течією річки дорівнює х + у км/год1) Човен проходити 54 км за течією річки и 48 км у стоячій воде за 6 годинt (час) = S (відстань) / v (швидкість)54/(х + у) + 48/х = 62) Щоб пройти 64 км у стоячій воде, човну потрібно на 2 години більше, ніж на проходження 36 км за течією тієї ж річки.64 / х-36 / (х + у) = 23) Складемо і вирішимо систему рівнянь:{54 / (х + у) + 48 / х = 6{64 / х-36 / (х + у) = 2Використовуємо метод складання:{54 / (х + у) + 48 / х = 6{64 / х-36 / (х + у) = 2 (* 1,5){54 / (х + у) + 48 / х = 6+ {96 / х-54 / (х + у) = 3 (* 1,5) =54 / (х + у) + (- 54 / (х + у)) + (48 / х + 96 / х) = 6 + 3144 / х = 9х = 144: 9 = 16 км / год - швидкість човнаПідставимо значення х в перше рівняння і знайдемо у:54 / (х + у) + 48 / х = 654 / (16 + у) + 48/16 = 654 / (16 + у) = 6-3 = 316 + у = 54/3у = 18-16 = 2 км / год - швидкість течії річки.Відповідь: швидкість човна дорівнює 16 км / год, швидкість течії річки дорівнює 2 км / год.