Вкладник вніс на свій рахунок у банку 1200 грн. Через рік з рахунку зняли 240 грн.
Ще через рік на рахунку стало 1071 грн. Скільки відсотків нараховує банк за рік ?
х=(100+а)/100, где а -процент начисления банка в год. 1200*x - сумма вклада через год с учётом процентов(1200*x-240)*x=10711200*x^2-240*x-1071=0x1,2=(240±√(240^2+4*1200*1071))/2400=(240±2280)/2400x1=(240-2280)/2400 - не подходитх2=(240+2280)/2400=1,05а=1,05*100-100=5% процентная ставка банка.