• Дифракційна гратка має період 0,01 мм . Для хвилі якої довжини спостерігається дифракційний максимум першого порядку на відстані 12 см від центрального максимуму, якщо відстань від гратки становить 2 м.

Ответы 2

  • Відповідь:

    довжина хвилі дорівнює 6 мм

    Пояснення:

    Для дифракційного максимуму першого порядку відстань від центрального максимуму до першого максимуму дорівнює:

    d*sin(θ) = λ

    де d - період гратки, λ - довжина хвилі, θ - кут відхилення від центрального напрямку.

    У нашому випадку, максимум першого порядку спостерігається на відстані 12 см від центрального максимуму. Відстань від гратки до екрану дорівнює 2 м = 200 см. Також можна вважати, що кут відхилення дуже малий, тому можна використовувати наближення sin(θ) ≈ θ.

    Отже, ми можемо записати:

    d*θ = λ

    θ = λ/d

    Тоді відстань від центрального напрямку до максимуму першого порядку можна знайти як:

    y = 200tan(θ) = 200(λ/d)

    З умови задачі відомо, що y = 12 см = 0,12 м. Підставляючи ці значення, ми можемо знайти довжину хвилі:

    λ = yd/200 = 0,120,01/2 = 0,006 м = 6 мм

    • Автор:

      twigka9r
    • 2 года назад
    • 1
  • Ответ:Для дифракційної решітки періоду d максимуми спостерігаються при кутах, заданих рівнянням:

    sin θ = mλ/d,

    де m - порядок максимуму, λ - довжина хвилі світла, що проходить через гратку, і θ - кут нахилу до прямої, проведеної через центральний максимум і точку спостереження максимуму порядку m.

    У даній задачі, максимум першого порядку спостерігається на відстані 12 см від центрального максимуму, тобто при m = 1. Відстань до гратки становить 2 м, що означає, що sin θ можна вважати майже рівним значенню кута θ в радіанах:

    sin θ ≈ θ.

    Тоді, підставляючи дані у рівняння, отримаємо:

    θ = sin⁻¹ (mλ/d) = sin⁻¹ (1λ/0.01 мм) ≈ 1.22λ/0.01 мм

    Оскільки d і m є постійними, то можна скласти наступну пропорцію:

    12 см / 2 м = θ / 2π

    Розв'язуючи її відносно λ, отримуємо:

    λ = (12 см / 2 м) * (0.01 мм / 1.22) * 2π ≈ 5.12 * 10⁻⁷ м = 512 нм

    Отже, довжина хвилі світла, яке дає дифракційний максимум першого порядку на відстані 12 см від центрального максимуму, становить близько 512 нм.

    Объяснение:

    • Автор:

      riggs8577
    • 2 года назад
    • 4
  • Добавить свой ответ

Войти через Google

или

Забыли пароль?

У меня нет аккаунта, я хочу Зарегистрироваться

How much to ban the user?
1 hour 1 day 100 years