1. Спочатку переведемо швидкість автомобіля з км/год в м/с:
98 км/год = 27.2 м/с
Тоді відстань, що проїде автомобіль за час гальмування, буде рівна:
s = v^2 / (2 * a)
де v - початкова швидкість, а - прискорення, яке викликає гальмування.
Але прискорення викликає не тільки гальмування, а й опір руху, який залежить від коефіцієнта тертя ковзання:
a = g * (mu - k),
де g - прискорення вільного падіння, mu - коефіцієнт тертя ковзання, k - коефіцієнт опору руху (зазвичай дуже малий і можна його не брати до уваги).
Отже, підставляємо в формулу для s:
s = v^2 / (2 * g * (mu - k))
s = (27.2 м/с)^2 / (2 * 10 м/с^2 * (0.72 - 0))
s ≈ 103.3 м
Отже, гальмівний шлях автомобіля дорівнює приблизно 103.3 м.
2. Щоб знайти рівнодійну силу, потрібно спочатку знайти всі сили, що діють на тіло. З формули F = m * a можна знайти силу, яка викликає прискорення тіла (в даному випадку - зміну швидкості тіла):
F = m * a
F = m * (d^2x / dt^2)
де m - маса тіла, dx/dt - швидкість тіла, d^2x/dt^2 - прискорення тіла.
Закон зміни координати x в даному випадку вже заданий, тому можемо знайти швидкість і прискорення:
dx/dt = 8 + 18t
d^2x/dt^2 = 18
Тоді сила, що викликає зміну швидкості тіла, дорівнює:
F1 = m * d^2x/dt^2 = 9 кг * 18 м/с^2 = 162 Н
Також на тіло можуть діяти інші сили, наприклад, сила тяжіння (F2
Автор:
petercantuДобавить свой ответ
Предмет:
МатематикаАвтор:
jasmine19Ответов:
Смотреть