За формулою тонкої лінзи, що описує утворення зображень:
1/ф = 1/с - 1/о
де ф - фокусна відстань лінзи, c - відстань від лінзи до зображення, о - відстань від лінзи до предмета.
Ми знаємо фокусну відстань лінзи (f = 60 см) та відстань до предмета (о = 1,2 м). Щоб знайти відстань до зображення, треба спочатку знайти відстань від лінзи до зображення, використовуючи дану формулу:
1/ф = 1/с - 1/о
1/60 = 1/с - 1/1,2
1/60 + 1/1,2 = 1/с
0,0333 = 1/с
c = 30 см
Отже, зображення формується на відстані 30 см від лінзи.
Для визначення висоти зображення можна використати формулу збільшення (або зменшення) зображення:
M = -c/o
де М - збільшення (або зменшення) зображення, c - відстань від лінзи до зображення, o - відстань від лінзи до предмета.
Mає знак "-" у випадку, коли зображення є переверненим, як у нашому випадку.
M = -c/o = -(30 см)/(1,2 м) = -0,25
Отже, зображення має висоту, що дорівнює 0,25 раза висоті предмета:
h' = M * h = (-0,25) * 1,8 м = -0,45 м
Знак "-" означає, що зображення є переверненим відносно предмета. Тому, висота зображення дорівнює 0,45 м.
Автор:
remediosacostaДобавить свой ответ
Предмет:
ХимияАвтор:
eleanorfullerОтветов:
Смотреть
Предмет:
ГеографияАвтор:
arjunsellersОтветов:
Смотреть