Дано:ρ(H₂SO₄) = 1.260 г/см³m(NaOH) = 80 гЗнайти:V(H₂SO₄) - ?M(NaOH) = 40 г/мольn(NaOH) = m(NaOH)/M(NaOH) = 80 г/40 г/моль = 2 мольH₂SO₄ + 2NaOH = Na₂SO₄ + 2H₂OM(H₂SO₄) = 98 г/мольЗ рівняння реакції слідує, що n(H₂SO₄) = ¹/₂n(NaOH) = 1 мольm(H₂SO₄) = n(H₂SO₄)*M(H₂SO₄) = 1 моль*98 г/моль = 98 гV(H₂SO₄) = m(H₂SO₄)/ρ(H₂SO₄) = 98 г/1,260 г/см³ = 77,78 см³Відповідь: 77,78 см³