Помогите пожалуйста срочно нужно. суміш цинку та цинку оксиду масою 20г обробили надлишком розчину розбавленої сульфатної кислоти кислоти.об'єм газу який при цьому виділився складає 4,48л(н.у.).визначте масову частку цинку оксиду у суміші
Газ виділяється при взаємодії чистого металу з кислотою:Zn + H2SO4 = ZnSO4 + H2x/65 = 4.48/22.4;x = (65*4.48)/22.4 = 13 грамм. Zn20-13=7 грамм ZnO.W(ZnO)= (7/20)*100% = 35%