1) Дано:ω₁ = 10% ω₂ = 25% m₃(pозч) = 300 гω₃= 15% Знайти:m₁(розч) -?m₂(розч)-?Розв'яжемо задачу за допомогою правила квадрата:10 10 \ / 15 / \25 5m₁(розч):m₂(розч) = 10:5=2:1Всього масових часток = 2+1 =3m₁(розч) = 300 г*2/3 = 200 гm₂(розч) = 300 г*1/3 = 100 гВідповідь: 200 г 10% розчину та 100 г 25% розчину треба взяти, щоб отримати 300 г 15% розчину2.Дано:m₁(cолі) = 1,2 кгω₁=15%ω₂=20%Знайти:m₂(солі)-?Цю задачу розв'яжемо за допомогою правила склянок| | | | | || 15% | | 100% | = | 20% || | + | | | || | | | | | ___________ __________ ________ 1200 г х г 1200+х1200*15+100х=20*(1200+х) 18000 + 100х = 24000+20х80х=6000х= 75 гВідповідь: Треба додати в розчин 75 г солі