• На нейтралізацію суміші фенолу з оцтовою кислотою витратили 23,4 мл розчину з масовою часткою W(NaOH)=40% і густиною ρ=1,2 г/см³. Такий самий об'єм суміші реагує з HNO₃ масою 18,9 г з утворенням тринітрофенолу. Визначити масову частку W фенолу у суміші.

Ответы 1

  • З HNO₃ реагує лише фенол: C₆H₅OH + 3HNO₃ = C₆H₂(NO₂)₃OH + 3H₂O.M (HNO₃) = 1 + 14 + 16·3 = 63 г/мольM (C₆H₅OH) = 12·6 + 1·5 + 16 + 1 = 94 г/мольТеорія:      94 г (C₆H₅OH) реагує з 3·63 г (HNO₃).Практика: m г (C₆H₅OH) реагує з 18,9 г (HNO₃).m (C₆H₅OH) = 94·18,9 / 3·63 = 9,4 гОб'єм розчину NaOH: V = 23,4 мл = 23,4 см³.Маса NaOH: m (NaOH) = w/100 · ρ · V = 40/100 · 1,2 · 23,4 = 11,232 г.З NaOH реагують обидві речовини:C₆H₅OH + NaOH = C₆H₅ONa + H₂OCH₃COOH + NaOH = CH₃COONa + H₂O.M (NaOH) = 23 + 16 + 1 = 40 г/мольТеорія:      94 г (C₆H₅OH) реагує з 40 г (NaOH).Практика: 9,4 г (C₆H₅OH) реагує з m г (NaOH).Маса NaOH, що прореагувала з фенолом: m₁ (NaOH) = 9,4·40/94 = 4 г.Маса NaOH, що прореагувала з оцтовою кислотою: m₂ (NaOH) = 11,232 - 4 = 7,232 г.M (CH₃COOH) = 12 + 1·3 + 12 + 16 + 16 + 1 = 60 г/мольТеорія:      60 г (CH₃COOH) реагує з 40 г (NaOH).Практика: m г (CH₃COOH) реагує з 7,232 г (NaOH).Маса CH₃COOH: m (CH₃COOH) = 60·7,232/40 = 10,848 г.Масова частка фенолу: w (C₆H₅OH) = m(C₆H₅OH) / m(C₆H₅OH)+m (CH₃COOH) · 100 = 9,4 / 9,4+10,848 · 100 ≈ 46,4%.
    • Автор:

      henrytflc
    • 6 лет назад
    • 0
  • Добавить свой ответ

Войти через Google

или

Забыли пароль?

У меня нет аккаунта, я хочу Зарегистрироваться

How much to ban the user?
1 hour 1 day 100 years