• Для нейтралізації суміші етилового спирту та фенолу витратили 65,31 мл розчину натрій гідроксиду з масовою часткою лугу 20% (густина становить 1,225 г\мл).

    При взаємодії такої самої кількості за складом і масою суміші з надлишком металічного натрію виділилось 6,72 л газу (н. у.). розрахуйте масові частки компонентів у суміші (%).


    Для нейтрализации смеси этилового спирта и фенола потратили 65,31 мл раствора гидроксида натрия с массовой долей щелочи 20% (плотность составляет 1,225 г \ мл).

    При взаимодействии такого же количества по составу и массе смеси с избытком металлического натрия выделилось 6,72 л газа (н. У.). рассчитайте массовые доли компонентов в смеси (%).

Ответы 1

  • m(NaOH)=w*V*ρ=65.31*1.225*0.2=16

    n(NaOH)=m/M=16/40=0.4 моль

    n(H2)=V/Vm=6.72/22.4=0.3 моль

    Луг буде реагувати тільки із фенолом

    С6Н5ОН + NaOH = С6Н5ОNa +Н2О

    n  (С6Н5ОН)= n(NaOH)=0,4 моль

    m(С6Н5ОН)= n  (С6Н5ОН)*М=0,4*94=37,6 г

    Натрій буде реагувати і з фенолом і з спиртом, тому знайдемо об’єм водню, який виділиться після реакції з спиртом

    2С6Н5ОН +2 Na  = 2 С6Н5ОNa +Н2

    n(H2)=1/2 n  (С6Н5ОН)=0,4/2=0,2 моль

    На спирт n(H2)=0,3-0,2=0,1 моль

    2С2Н5ОН +2 Na  = 2 С2Н5ОNa +Н2

    n (С2Н5ОН)=2* n(H2)=2*0,1=0,2 моль

    m(С2Н5ОН)= n  (С2Н5ОН)*М=0,2*46=9,2 г

    m сум=37,6+9,2=46,8 г

    W(С6Н5ОН)=37,6/46,8 *100%=80,34%

    W(С2Н5ОН)=9,2/46,8 *100%=19,66%

    • Автор:

      nathanial
    • 5 лет назад
    • 0
  • Добавить свой ответ

Войти через Google

или

Забыли пароль?

У меня нет аккаунта, я хочу Зарегистрироваться

How much to ban the user?
1 hour 1 day 100 years