• Розрахуйте масову частку НСl (%) в хлоридній кислоті масою 400 г, якщо в ньому можна розчинити 0,2 моль алюмінію.

Ответы 1

  • Ответ:

    Спочатку необхідно визначити масу NaCl, яка розчиниться в 0,2 моль хлоридної кислоти за рівнянням реакції:

    2HCl + Al -> AlCl3 + H2

    З цього рівняння видно, що 2 моля HCl розчинять 1 моль Al, отже, 0,2 моль HCl розчинять 0,1 моль Al. Так як NaCl має 1:1 стехіометрію з HCl, то для розрахунку маси NaCl можемо скористатися формулою:

    n(NaCl) = n(HCl) = 0,2 моль

    m(NaCl) = n(NaCl) * M(NaCl) = 0,2 моль * 58,44 г/моль = 11,688 г

    Тепер можемо розрахувати масову частку NaCl у хлоридній кислоті:

    масова частка NaCl = m(NaCl) / m(розчин) * 100% = 11,688 г / 400 г * 100% ≈ 2,92%

    Отже, масова частка NaCl у хлоридній кислоті становить близько 2,92%.

    Объяснение:

  • Добавить свой ответ

Еще вопросы

Войти через Google

или

Забыли пароль?

У меня нет аккаунта, я хочу Зарегистрироваться

How much to ban the user?
1 hour 1 day 100 years