При нагріванні кальцій гідрогенкарбонату відбувається декарбоксилювання, тобто викидання молекули вуглекислого газу і залишок - кальцій карбонат.
Реакція: Ca(HCO3)2 → CaCO3 + H2O + CO2
Молярна маса Ca(HCO3)2 = 162.11 г/моль
Молярна маса CaCO3 = 100.09 г/моль
Тому, спочатку необхідно визначити кількість моль Ca(HCO3)2:
n(Ca(HCO3)2) = m/M = 32.4 г / 162.11 г/моль = 0.2 моль
Оскільки реакційний коефіцієнт між Ca(HCO3)2 та CaCO3 дорівнює 1, то кількість молей CaCO3, що утворяться, буде також 0.2 моль.
Тому маса CaCO3, що утвориться:
m(CaCO3) = n(M) * M(CaCO3) = 0.2 моль * 100.09 г/моль = 20.02 г
Автор:
giantadkinsДобавить свой ответ
Предмет:
Английский языкАвтор:
islashieldsОтветов:
Смотреть
Предмет:
Українська моваАвтор:
bryanОтветов:
Смотреть