Магній оксид реагує з нітратною кислотою за наступною рівнянням реакції:
MgO + 2HNO3 -> Mg(NO3)2 + H2O
За рівнянням видно, що для повної реакції з 1 молем MgO потрібно 2 моля HNO3. Знайдемо мольну масу MgO:
MgO: Mg - 24.3 г/моль, O - 16.0 г/моль
Mольна маса MgO = Mg + O = 24.3 + 16.0 = 40.3 г/моль
Отже, 4 г MgO містить:
4 г / 40.3 г/моль = 0.099 моль MgO
Для повної реакції з MgO потрібно 2 моля HNO3, отже для повної реакції з 0.099 моль MgO необхідно:
0.099 моль MgO * 2 моль HNO3/1 моль MgO = 0.198 моль HNO3
Тепер знайдемо масу HNO3, використовуючи мольну масу та кількість молей:
Маса HNO3 = мольна маса * кількість молей = 63 г/моль * 0.198 моль = 12.474 г
Отже, маса нітратної кислоти, необхідна для взаємодії з 4 г магній оксиду, дорівнює близько 12.5 г.
Автор:
jesus824Добавить свой ответ
Предмет:
ГеографияАвтор:
arjunsellersОтветов:
Смотреть