Для знаходження маси солі, яка утворюється в результаті реакції між сульфатом барію (BaSO4) і соляною кислотою (HCl), спершу знайдемо реакційну рівність цієї хімічної реакції:
BaSO4 + 2HCl -> BaCl2 + H2SO4
З реакційної рівності видно, що один моль BaSO4 реагує з двома молями HCl, утворюючи один моль BaCl2 і один моль H2SO4.
Спершу знайдемо маси молекулярних мас компонентів BaSO4 і HCl:
- Маса молекулярна BaSO4 = маса Ba + маса S + 4 * маса O = 137.33 г/моль + 32.07 г/моль + 4 * 16.00 г/моль = 233.33 г/моль
- Маса молекулярна HCl = маса H + маса Cl = 1.01 г/моль + 35.45 г/моль = 36.46 г/моль
Тепер знаємо масу молекулярної маси BaSO4 і HCl. Далі знайдемо кількість молей кожного реагента:
- Кількість молей BaSO4 = маса BaSO4 / маса молекулярна BaSO4 = 10 г / 233.33 г/моль ≈ 0.0428 моль
- Кількість молей HCl = маса HCl / маса молекулярна HCl = 10 г / 36.46 г/моль ≈ 0.274 моль
Реакційна рівність показує, що один моль BaSO4 реагує з двома молями HCl. Отже, об'ємні співвідношення між ними є 1:2. Оскільки маса BaSO4 була менша за масу HCl, BaSO4 є обмежуючим реагентом, і реакція завершиться, коли весь BaSO4 буде перетворений.
Оскільки один моль BaSO4 утворює один моль BaCl2, маса BaCl2 буде дорівнювати масі BaSO4. Таким чином, маса солі (BaCl2), утвореної в результаті реакції, дорівнює 10 г (маса BaSO4).
Автор:
saraizn7yДобавить свой ответ
Предмет:
ХимияАвтор:
cleohowellОтветов:
Смотреть
Предмет:
ИнформатикаАвтор:
peppa pigyoehОтветов:
Смотреть