Задача: від будинку до річки 60 км . Мотоцикліст до річки їхав зі швидкістю 20км/год , а назад повертався зі швидкістю , на 5 км/год меншою . Скільки часу витратив мотоцикліст на всю поїздку?
1) Дізнаємося скільки часу мотоцикліст їхав до річкиt = S : VS = 60кмV = 20км/годt = 60км : 20км/год = 3год | скорочуємо кілометри, залишаються години2) Назад він їхав на 5км/год повільніше, отже:20км/год - 5км/год = 15км/годДійзнаємося скільки часу зайняла поїздка назад додомуt = S : V = 60км : 15км/год = 4год3) Дізнаємося тепер скільки часу зайняла поїздка загалом3год + 4год = 7годПравильна відповідь - 7 годин зайняла вся поїздка