• СРОЧНО!!ДАМ 19 БАЛЛОВ!! Які з наведених розмірів могли б бути трьома вимірами прямокутного паралелепіпеда ( у см), якщо його об'єм 300 куб см? * 15; 4; 6; 12; 6; 5; 6; 5; 10; 25; 6; 4.

Ответы 1

  • Ответ:

    1.5. Ділення з остачею. Площа прямокутника. Прямокутний паралелепіпед і його об'єм

    Урок № 62

    Тема. Прямокутний паралелепіпед і його об'єм.

    Мета: навчити розв'язувати задачі практичного і фізичного змісту на обчислення об'ємів прямокутного паралелепіпеда і куба; перевірити засво­єння геометричного матеріалу розділу «Площа прямокутника», «Об'єм прямокутного паралелепіпеда».

    Тип уроку: застосування знань, вмінь та навичок.

    Хід уроку

    І. Актуалізація опорних знань

    Усні вправи

    Чи існує прямокутний паралелепіпед, 4 грані якого мають площі:

    2 м2, 3м2, 4м2, 5м2?

    Скільки дроту пішло на виготовлення дротяного каркасу прямокут­ного паралелепіпеда, виміри якого дорівнюють 4 см, 5 см і 6 см?

    Об'єм прямокутного паралелепіпеда дорівнює 120 см3. Яка з наступ­них трійок чисел може задавати виміри цього паралелепіпеда?

    1) 3 см, 4 см, 5 см;

    2) 4 см, 5 см, 6 см;

    3) 1 см, 2 см, 10 см.

    Скільки кубічних сантиметрів міститься в 3 дм3, 4 м3, 5 дм3, 6 см3 ?

    У скільки разів збільшиться добуток трьох множників, якщо:

    1) один з них збільшити у 2 рази;

    2) один збільшити у 2 рази, а другий — у 3 рази;

    3) кожний із множників збільшити у 2 рази?

    II. Вдосконалення знань

    Учням пропонується розв'язати задачу.

    З адача. Дерев'яний бру­сок, що має форму прямо­кутного паралелепіпеда, роз­різали навпіл (рис. 89). Який об'єм має кожна з утворених частин, якщо виміри бруска 6 см, 8 см і 50 см? Скількома способами можна розв'язати задачу?

     Розглянувши рисунок, мабуть, хтось з учнів запропонує одразу знай­ти об'єм правої частини, потім лівої частини. Відповідно, хтось запро­понує одразу знайти об'єм усього бруса і поділити навпіл.

    Слід зробити зауваження, що обидва способи розв'язання задачі пра­вильні, але другий у цьому випадку більш раціональний, ніж перший. Але взагалі треба пам'ятати, що об'єм, так само як і площа, має таку вла­стивість: якщо якесь число поділити на частини, то сума об'ємів утворе­них частин дорівнює об'єму тіла, або якщо від тіла відрізати якусь частину об’єму V, то його (тіла) об'єм зменшиться на V.

    Після цих пояснень учитель пропонує учням розв'язати задачу № 632 за підручником.

    № 632. Об'єм утвореного тіла дорівнює різниці об’єму прямокутного паралелепіпеда з вимірами 30 см, 20 см і 25 см і паралелепіпеда з вимірами 15 см, 20 см і 5 см. Тому шуканий об'єм

    Відповідь. 13 500 см3.

     Далі учням пропонується розв'язати задачі № 634, 635, 638, які є ва­ріантами задач на арифметичні дії і під час розв'язання яких використо­вуються формули об'ємів куба та прямокутного паралелепіпеда.

    №634.

    1) V = 43 = 64 (см3) – об'єм куба;

    2) V · 7 = 448 (см3)

    № 635.

    1) V = 15 000 · 80 · 60 = 72 000 000 (см3) = 72 (м3) – за 8 год;

    2) 72 : 8 = 9 (м3) — виконує машина за 1 год;

    3) 72 м3 = 72 000 дм3;

    4) 72 000 : 240 = 300 (коротунів) заміняє Машина.

    Відповідь. 300.

    № 638.

    1) 12 : 2 = 6 (см) — ширина паралелепіпеда;

    2) 12 : 4 = 3 (см) його висота;

    3) 12 · 6 · 3 = 216 (см3) – об'єм куба і паралелепіпеда;

    4) V = a3 = 216 (см3), тому оскільки 63 = 216, то а = 6 см;

    5) S = 6a2 = 6 · 62 = 216 (см2) — площа поверхні куба.

    Відповідь. 216 см2.

    III. Контроль засвоєння знань

    У заключній частині уроку перевіряється рівень засвоєння теми, й учні виконують тес­тові завдання.

    Варіант 1

    На рисунку 90 зображено прямокутний па­ралелепіпед. Яка з наведених граней є його нижньою гранню?

    1) ВМРС; 2) CPKD; 3) ADKT; 4) ВМТА.

    Маємо дротяний каркас прямокутного паралелепіпеда, виміри якого 4 см, 6 см, 12 см. Скільки дроту (у см) пішло на виготовлення цього каркасу?

    1) 22 см; 2) 66 см; 3) 44 см; 4) 88 см.

    Які з наведених розмірів могли б бути трьома вимірами прямокутного

    паралелепіпеда (у см), якщо його об'єм 300 см3 ?

    1) 15; 4; 6; 2) 12; 6; 5; 3) 6; 5; 10; 4) 25; 6; 4.

    Яка з наведених рівностей неправильна?

    1) 6 дм3 5 см3 = 605 см3 ;

    2) 2 м3 3 дм3 = 2003 дм3;

    3) 5 000 115 см3 = 5 м3 115 см3;

    4) 12 см3 24 мм3 = 12 024 mm3,

    Із заліза виплавили три куби з ребрами 3, 4 і 5 дм. Потім їх усі розпла­вити і виплавити один куб. Яка довжина ребра цього куба?

    1 ) 12 дм; 2) 60 дм; 3) 6 дм; 4) 30 дм.

    Варіант 2

    На рисунку 91 зображено пря­мокутний паралелепіпед. Яка з наведених граней є його пра­вою гранню?

    1) DCKT; 2) АВЕМ; 3) МЕКТ; 4) ВСКЕ.

    Яка з них дорівнює грані АВСD?

    Маємо дротяний каркас прямо­кутного паралелепіпеда, виміри якого 2 см, 3 см і 5 см. Скільки дроту (у см) пішло на виготов­лення цього каркасу?

    1) 15 см; 2) 20 см; 3) 40 см; 4) 30 см.

    Які з наведених трійок чисел могли б бути трьома вимірами прямокутного паралелепіпеда (у см), якщо його об'єм 360 см3 ?

    1) 12, 6, 5; 2) 9, 12, 5; 3) 15, 6, 5; 4) 8, 5, 11.

    Яка з наведених рівностей неправильна?

    1) 82 дм3 14 мм3 = 8 200 014 мм3;

    2) 5 м3 15 дм3 = 5 015 дм3;

    3) 4 дм3 8 см3 = 4 008 см3;

    4) 15 см3 12 мм3 = 15 012 мм3.

    Яке з наведених чисел може виражати довжину дроту (у см), потрібно­го для виготовлення каркасної моделі куба, довжина ребра якого ста­новить ціле число сантиметрів?

    1) 40; 2) 96; 3) 64; 4) 94.

    Пошаговое объяснение:

    • Автор:

      kidhzrf
    • 1 год назад
    • 5
  • Добавить свой ответ

Войти через Google

или

Забыли пароль?

У меня нет аккаунта, я хочу Зарегистрироваться

How much to ban the user?
1 hour 1 day 100 years