Предмет:
Українська літератураАвтор:
paul84Ідея самопожертви. Морально-етичні уроки доброти, чуйності, турботи про рідних
Мета: ознайомити учнів із життєвим та творчим шляхом Григора Тютюнника; розвивати навички визначення теми твору; охарактеризувати образи; розвивати уяву та логічне мислення, увагу, культуру мовлення, вміння грамотно висловлювати свої думки; виховувати почуття пошани до творчості Григора Тютюнника, активну життєву позицію та прагнення до максимальної самореалізації.
Тип уроку: засвоєння знань і формування умінь (урок-гра).
Обладнання : портрет Григора Тютюнника, виставка його творів, ілю-
страції до повісті, текст твору.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація мотиваційних резервів учнів.
Слово учителя. Діти, на попередньому уроці ми ознайомились із творчістю Григора Тютюнника, письменника-шістдесятника, який у своїй повісті використав воєнну тематику. Саме у повісті «Климко» ми перегортаємо трагічні сторінки історії і співчуваємо головним героям. Особливо нас вражає образ Климка, який заради інших людей готовий на самопожертву. Тож сьогодні завданнями на уроці будуть:
– пригадати відомості про Григора Тютюнника;
– перевірити знання тексту повісті;
– добирати заголовки до кожного розділу твору;
– визначати у повісті художні деталі та приклади обрамлення.
Гра «Морський бій» (умовна назва).
Три флоти – три ряди парт. Кожен ряд відправляє у «бойову розвідку» по 1 учневі до дошки. Кожна правильна відповідь – 1 бал (додається команді). Виграє той ряд (флот), у якого найбільше балів. Учитель задає по три запитання, учні відповідають.
1) Де і коли народився Григір Тютюнник?
2) Що сталося з його батьком?
3) Якою була доля Григора після цього?
4) Який вчинок здійснив письменник у дитинстві?
5) Де навчався Григір Тютюнник?
6) Де працював письменник?
7) Назвіть твори Григора Тютюнника.
8) Якими преміями він нагороджений?
9) Які події змальовано у повісті «Климко»?
ІІІ. Ознайомлення семикласників з темою, метою і завданнями уроку.
1.Робота над текстом.
Слово учителя. Повторивши відомості про письменника, перевірмо, наскільки уважно ви читали повість і проведемо опитування у формі гри.
Проблемна гра «Так чи ні».
(Учні стверджують чи заперечують, доводячи свою позицію).
– Події у повісті «Климко» відбуваються в період Великої вітчизняної війни. (Так).
– Уночі Климкові снилися миші із гніздами. (Ні).
– Відколи осиротів, Климко жив із дядьком Михайлом. (Ні).
– Климко вирушив у дорогу по сіль. (Так).
– Учительку в повісті звали Наталя Василівна. (Ні).
– Климко думав посадити разом із Зульфатом біля дядькової могили калину. (Ні).
– Учителька назвала Зульфата «Кармелючок мій милий».(Так).
– Тітка Марина полюбила Климка, як рідну дитину. (Так).
Автор:
belindasextonДобавить свой ответ
Предмет:
МатематикаАвтор:
george95Ответов:
Смотреть
Предмет:
МатематикаАвтор:
babeОтветов:
Смотреть
Предмет:
Русский языкАвтор:
dallasОтветов:
Смотреть