• До джерела з ЕРС 12 В і внутрішнім опором 1,5 Ом підключено реостат, опір якого 8 Ом. Визначити напругу на затискачах джерела. Які опори можна дістати, маючи два резистора по 24 ОмВизначити силу струму короткого замикання батареї, якщо при силі струму 2 А у зовнішньому колі виділяється потужність 24 Вт, а при силі струму 5 A - потужність 40 Вт.​

    question img

Ответы 1

  • Ответ:

    Для визначення напруги на затискачах джерела спочатку потрібно знайти еквівалентний опір кола:

    R_eq = R_вн + R_р = 1.5 Ом + 8 Ом = 9.5 Ом

    Закон Ома дає зв'язок між напругою, струмом та опором в колі:

    U = I * R

    Тому напруга на затискачах джерела буде:

    U = I * R_eq = 12 В * (9.5 Ом) / (1.5 Ом + 8 Ом) = 7.2 В

    Отже, напруга на затискачах джерела дорівнює 7.2 В.

    Для дістягнення певної опори можна підключити два резистори по 24 Ом послідовно або паралельно.

    Якщо два резистори по 24 Ом підключені послідовно, то їхня еквівалентна опір буде:

    R_eq = R_1 + R_2 = 24 Ом + 24 Ом = 48 Ом

    Якщо два резистори по 24 Ом підключені паралельно, то їхня еквівалентна опір буде:

    1/R_eq = 1/R_1 + 1/R_2 = 1/24 Ом + 1/24 Ом = 1/12 Ом

    R_eq = 12 Ом

    Отже, можна дістати опір 12 Ом або 48 Ом, залежно від того, як підключені резистори.

    Сила струму короткого замикання батареї дорівнює нескінченності, оскільки у цьому випадку опір кола дорівнює нулю, а за законом Ома струм дорівнює напрузі, поділеній на опір. Отже, якщо при силі струму 2 А виділяється потужність 24 Вт, то опір кола буде:

    P = U * I = (2 А) * (R) = 24 Вт

    R = 12 Ом

    Аналогічно, якщо при силі струму 5 А виділяється потужність 40 Вт, то опір кола буде:

    P = U * I = (5 А) * (R) = 40 Вт

    R = 8 Ом

    Отже, при короткому замиканні батареї струм буде нескінченн

    Объяснение:

  • Добавить свой ответ

Войти через Google

или

Забыли пароль?

У меня нет аккаунта, я хочу Зарегистрироваться

How much to ban the user?
1 hour 1 day 100 years