• Мідний купорос (СuSO4 5H2O) масою 75г розчинили у воді. В одержаний розчин опустили залізну пластинку. По закінченню реакції пластинку дістали і зважили. Обчисліть на скільки змінилася маса (г) пластинки

Ответы 1

  • Рахуємо молярні маси сульфату міді та мідного купоросуM(CuSO4) = 64 + 32 + 16 * 4 = 160 г/мольM(CuSO4*5H2O) = 160 + 5 * 18 = 250 г/мольОтже, якщо в 250 г/моль купоросу є 160 г/моль сульфату міді, то в 75 г купоросу є х г міді\begin{tabular}{rcl} 250 & -- & 75 \\ 160 & -- & x \end{tabular} \left| \;\; \mathrm{x = \frac{75 \cdot 160}{250} = 48} ight. грамРахуємо кількість речовини сульфату мідіn = m / M = 48 / 160 = 0.3 мольПишемо реакціюCuSO4 + Fe = FeSO4 + CuЗа рівнянням реакції кількість сульфату міді = кількості міді = 0.3 мольРахуємо різницю між відносними атомними масами металів64 - 56 = 8 г/мольОтже, якщо зміна маси на 1 моль буде 8 г, то зміна маси на 0.3 моль буде х г\begin{tabular}{rcl} 1 & -- & 8 \\ 0.3 & -- & x \end{tabular} \left| \;\; \mathrm{x = \frac{8 \cdot 0.3}{1} = 2.4} ight. грамиВідповідь: на 2.4 грами збільшиться
  • Добавить свой ответ

Еще вопросы

Войти через Google

или

Забыли пароль?

У меня нет аккаунта, я хочу Зарегистрироваться

How much to ban the user?
1 hour 1 day 100 years